Aktualne Projekty

ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY MAGAZYNOWO-KONSERWATORSKO-WYSTAWIENNICZEJ MUZEUM PIERWSZYCH PIASTÓW NA LEDNICY

Inwestor :  Muzeum Pierwszych Piastów Na Lednicy,

Dziekanowice 32, 62-261 Lednogóra, Woj.Wielkopolskie

Termin wykonania dokumentacji: 29.03.2017r. do 24.05.2018r

Termin realizacji inwestycji: rozpoczęcie 09.2019r , zakończenie 10/2022

Wykonawca robót : Spochacz Sp. z o.o. SPK

Inwestycja dotyczy historycznego założenia folwarcznego znajdującego  się na terenie otoczenia wyspy Ostrów Lednicki, wpis do rejestru zabytków pod nr 18/Wlkp./C. Zespół budynków tworzy zabudowę w kształcie litery C z wewnętrznym dziedzińcem.   Dokumentacja projektowa została wykonana dla terenu obejmującego  powierzchnie 20 815,76 m2 w tym zabudowania byłego folwarku wraz z zagospodarowaniem terenu, projektem zieleni, dróg i parkingów oraz  niezbędną infrastrukturą techniczną.

W październiku 2022 nastąpiło oficjalne uroczyste otwarcie obiektu. Miło nam poinformować ,że  projekt rozbudowy Muzeum Pierwszych Piastów Na Lednicy ,został zakończony. 

Zdjęcia zakończonej inwestycji:



Tytuł Modernizacja Roku 2021 W KATEGORII „OBIEKTY KULTURY”

Jury przyznała pracowni LSPROJEKT nagrodę główną w kategorii Obiekty Kultury za wysokiej jakości modernizację i rewitalizację jednego z najcenniejszych zabytków architektury przemysłowej województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rewitalizacja zabytków postindustrialnych wymaga rzetelnej analizy konserwatorskiej, architektoniczno-konstrukcyjnej oraz dbałości o detal. Nagrodzona rewitalizacja jest przykładem wielowymiarowego podejścia do modernizacji obiektów przemysłu i techniki. Z perspektywy urbanistycznej, zespół budynków Młynów Rothera stanowi serce zabytkowej tkanki Wyspy Młyńskiej, a renowacja otwiera poprzemysłowe obiekty na mieszkańców, tworząc wysokiej jakości przestrzeń publiczną. Pod względem architektonicznym, na szczególną uwagę zasługuje odnowienie tkanki materiałowej i konstrukcyjnej, z jednoczesnym zachowaniem warstwy wizualnej obiektu i wyeksponowaniem elementów industrialnych. Działania rewitalizacyjne, poza wysokim walorem architektonicznym, pełnią również rolę prospołeczną. Młyny Rothera mają możliwość zapewnienia przestrzeni edukacyjnej, historycznej, jak również otwarcia się na działalność twórczą lokalnych artystów.



Budowa lądowiska dla śmigłowców ratunkowych wyniesionego na dachu budynku szpitala przy ul. Radtkego 1 w Gdyni

w1

 

Inwestor : Szpitale Wojewódzkie w Gdyni Sp. z o.o.

ul. Powstania Styczniowego 1, 81-519 Gdynia

Data opracowania dokumentacji : 2015/2021

Realizacja : od 05.2021

 

 

Lądowisko zostanie zlokalizowane na budynku szpitala powyżej poziomu jego dachu. Część dachu budynku w miejscach projektowanych słupów, klatki schodowej, platformy dźwigowej, pomostu oraz szybu windy wymaga przebudowy. System wentylacji grawitacyjnej budynku powinien zostać zmodernizowany wg oddzielnego opracowania

Zdjęcia z budowy 09.2022



PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA BUDYNKU PO DAWNYM MŁYNIE W CIECHANOWIE

Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy i rozbudowy budynku po dawnym młynie przy ul. Nadrzecznej 17 w Ciechanowie i nadanie mu nowych funkcji społeczno-gospodarczych”, rozbiórki budynków gospodarczych i garażowych, zagospodarowaniem terenu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Inwestor : Gmina Miejska Ciechanów. Plac Jana Pawła II 6, 06-40 Ciechanów

Termin wykonania dokumentacji : 2020/2022

Na Park Kultury „Młyn” („Młyn Kultury”) składać się będą dwa elementy – zrewitalizowany budynek po dawnym młynie oraz połączony z nim nowy obiekt kubaturowy o funkcji społeczno–kulturalno-gospodarczej. W starym młynie zakłada się utrzymanie pomieszczeń w stylu industrialnym – przede wszystkim otwarte przestrzenie, okna bez zdobień, wysokie sufity, duża ilość lamp ( metalowych lub szklanych w czarnym wybarwieniu) oraz naturalne, surowe materiały. Nowy obiekt zaprojektowano z stylu loftowym nawiązującym do starej architektury fabrycznej – połączenie metalu z cegłą i dużymi przeszkleniami. Istniejący młyn został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków decyzją nr 5/2021 z dnia 13.01.2021r.



REWITALIZACJA ZABYTKOWEGO BUDYNKU PONIATÓWKI W PARKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji i rewitalizacji zabytkowego budynku „Poniatówki” w Parku Miejskim w Piasecznie wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, a także pełnieniem nadzoru autorskiego – w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja zabytkowego budynku Poniatówki w Parku Miejskim – projekt +realizacja”.

Inwestor : Gmina Piaseczno, ul. Kościuszki 5,05-500 Piaseczno, woj. Mazowieckie

Dokumentację projektową zrealizowano w terminie – 2019/2021

Nadzory autorskie pełnione od dnia – 02.2022

Zabytkowy dworek Poniatówki, zlokalizowany na terenie Parku Książąt Mazowieckich w Piasecznie, to budynek o niezwykle długiej i bogatej historii, czego wynikiem jest jego złożona forma i niejednolita struktura budowlana. Budynek Poniatówki wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego decyzją MWKZ z dnia 30 lipca 1981 roku pod numerem ewidencyjnym A-1184.